Naši basketbalisti na krajskom kole na stupni víťazov

Dlho očakávané majstrovstvá kraja v basketbale máme za sebou, turnaj sa konal v Rožňave. Boj o titul majstra kraja a postup na Majstrovstvá SR vzhľadom na silu nášho družstva nebol nereálny cieľ.

Bohužiaľ, tesne pred turnajom nám zo zostavy vypadli dvaja kľúčoví hráči, čo sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúci faktor. Pre zranenie nenastúpil E. Korfanta a pre chorobu aj D. Novák. Zvyšok tímu bojoval zo všetkých síl. Skupinovú fázu sme zvládli, porazili sme Michalovce a jednu z košických škôl a vybojovali si tak postup do finálovej trojky. V boji o titul sme sa stretli s Rožňavou a ZŠ Bruselskou z Košíc. Bohužiaľ, naši chlapci už nemali vo finále dostatok síl a na súperov nestačili. Oslabený tím Javorky, ktorý tvorilo 6 hráčov, z toho iba dvaja registrovaní hráči basketbalu, vybojoval nakoniec pekné 3. miesto. Neuveriteľný výkon podali Adam Korfanta, Samo Kontroš a Branislav Kalafut, ktorí celý turnaj odohrali takmer bez striedania, poďakovanie za bojovnosť patrí aj Adriánovi Saterovi , Ľudovi Paliderovi a Richardovi Geletkovi.

Zaujímavosťou je, že 5 hráči z tejto zostavy hrali na druhý deň aj v okresnom finále vo volejbale žiakov. Podobne ako v basketbale dosiahli super výsledok, podarilo sa im vo finále zdolať ZŠ Hutnícku a postúpiť opäť na majstrovstvá kraja, ktoré budú 25.3.2015 v Stráž­skom. O krajskom finále a ďalších skvelých výsledkoch našich žiakov a žiačok vo volejbale bude informovať podrobnejšie v nasledujúcom článku z prostredia športu na našej škole.

Autor článku: Mgr. Ľubomír Vojčík

Dátum pridania19.03.2015 14:36