Medzinárodný seminár v Španielsku

Medzinárodný seminár v Španielsku

Program Erasmus+ je zameraný na vzdelávanie nielen mládeže, ale aj učiteľov. Tí tak môžu nie len zdokonaliť svoje zručnosti, ale aj získať nový rozhľad, spoznať inú krajinu, či zdieľať svoje skúsenosti s kolegami z Európy. Ako učiteľku anglického a ruského jazyka ma ponuky tohto programu veľmi zaujali a tak som sa prihlásila na medzinárodný seminár pre učiteľov v španielskom meste Alcalá de Henares.

Národná agentúra programu Erasmus+ mi grant schválila v októbri a tak som mohla koncom júla tohto roku vycestovať do Španielska na individuálnu mobilitu pod názvom: „Creativity in Teaching and Learning, using ICT: Digital Classroom“.

Alcalá de Henares je rodisko známeho spisovateľa Miguela de Cervantesa, vzdialeného asi 35 km od hlavného mesta Madrid. Na kurze sme sa stretli 16 učitelia základných a stredných škôl prevažne z Grécka, Turecka, Talianska, Portugalska, Írska, Cypru a Slovenska, aby sme zažili nádherných 5 dní jazykovej, digitálnej, multikultúrnej a neformálnej atmosféry projektu, ktorý ponúklo Cervantes training centrum.

Aj keď za takýmto vycestovaním je dosť náročná príprava, samotná praktická stránka grantu zahŕňa veľa postupov, ale celková realizácia bola pre mňa veľmi pozitívna. Kurz bol zameraný na využitie moderných informačných technológií vo vyučovaní, viedol ho anglický lektor žijúci a prednášajúci v Španielsku, ktorý svojim prístupom vytvoril vynikajúcu atmosféru výučby aj spolupráce nás  – nie všetkých počítačovo kvalifikovaných účastníkov. Ako používať web 2.0 v triede, ako využívať webové stránky podľa programov, tvorba blogov, aktivity pre Twitter, výhody digitálnych technológií, implementácia nových digitálnych aktivít na svojich hodinách – to sú len niektoré body z programu mobility „Digital classroom“.

Účastníci seminára

Neformálne stretnutia pri káve a španielskych špecialitách ako je tortilla, gaspacho, či tinto de verano, vychádzky do okolia i hlavného mesta Madridu (tam ma najviac očaril Kráľovský palác), team building, výmena názorov, skúseností s učiteľmi z rôznych kútov Európy, dokonca i nakupovanie v klimatizovaných nákupných centrách Alcaly, prechádzky po stopách spisovateľa v jeho rodisku a pamiatkach UNESCO – to všetko sme zažili v priebehu piatich nádherných dní. Učitelia máme nekonečné možnosti byť v kontakte so svetom vzdelávania!

Autor článku: Mgr. Denisa Mičeková



Dátum pridania15.09.2015 08:09
AutorJavorka
KategórieOznamy, PK ANJ, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco