Športové výsledky Javorky v prvom polroku

Študenti našej školy pravidelne dosahujú výborné výsledky v športovej činnosti a úspešne reprezentujú našu školu na okresných, krajských, ale aj celoslovenských súťažiach. Aj v prvom polroku šk. r. 2015/2016 sa môžeme pochváliť peknými výsledkami.

Športom číslo 1 je momentálne u nás asi basketbal, ktorý nás nesklamal ani v tomto školskom roku. V kategórii SŠ vybojovali naše študentky skvelé 1. miesto v okrese a postúpili do krajského kola. V kategórii ZŠ postúpili chlapci aj dievčatá cez základné kolá do finále medzi 6 najlepších škôl v okrese. Vo finále obsadili žiaci pekné 3. miesto a žiačky sa umiestnili na 6. mieste.

Z ďalších výsledkov v prvom polroku za povšimnutie stoja: 2. miesta študentov v okresnom finále vo florbale, stolnom tenise a taktiež 2. miesto v regionálnom finále vo volejbale. Študentky obsadili okrem 1. miesta v basketbale aj 2. miesto v stolnom tenise a 2. miesto v regionálnom finále vo volejbale. V žiackej kategórii sa môžeme pochváliť ešte 3. miestom na majstrovstvách okresu v cezpoľnom behu chlapcov.

Šport na Javorke má dlhú a úspešnú tradíciu, absolventi našej školy ako napr. A. Lapšanský, D. Demečko, bratia Bečarikovci, A. Porubská, A. Bartalský sú toho dôkazom. Veríme, že žiaci našej školy budú pokračovať v tomto trende a budú šíriť dobré meno našej školy, mesta a tí najlepší aj našej vlasti.

Vedenie školy a učitelia TV by sa chceli týmto poďakovať všetkým žiakom, ktorí v športe reprezentovali a reprezentujú našu školu.

Autor článku: Mgr. Ľubomír Vojčík

Dátum pridania29.01.2016 09:47