Naši basketbalisti opäť v celoslovenskom finále

Po získaní celkového víťazstva v obvodnom kole žiakov v basketbale, v ktorom bola konkurencia naozaj veľmi silná (stačí spomenúť nášho súpera vo finále ZŠ Hutnícku, minuloročného finalistu z majstrovstiev Slovenska), sme úspešne reprezentovali našu školu aj v krajskom kole, ktoré sa konalo 3.4.2012 v Ko­šiciach. Krajským kolom sme prešli bez prehry, porazili sme Michalovce, Rožňavu a vo finále sme si poradili so ZŠ Bruselskou z Košíc 46:23.

Sen prebojovať sa na majstrovstvá SR sa stal skutočnosťou. Čakali nás Levice, kde sa 16 a 17.4. konali Školské majstrovstvá Slovenska v basketbale žiakov. V skupinovej fáze sme narazili na húževnatých súperov zo Serede a Popradu, ale bojovným výkonom sa nám podarilo zvíťaziť a vyhrať skupinovú fázu turnaja. V semifinále sme narazili na súpera z Handlovej. Zápas bol vyrovnaný, bojovalo sa o každú loptu a každú sekundu. Nakoniec stálo šťastie a túžba vyhrať na našej strane a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Konečný stav 71:70 nás posunul do finále majstrovstiev SR.V boji o prvé miesto nás čakal súper, ktorého sme pred dvoma rokmi vo finále v Bratislave porazili. Súper z Levíc hral tento rok ako z inej galaxie a zaslúžene sa stal majstrom Slovenska.

Ale naše druhé miesto je fantastický úspech, ktorým sme nadviazali na skvelé basketbalové úspechy našej školy na celoštátnej úrovni. P. Macejko a J. Dovčík sa dostali do najlepšej päťky turnaja a spolu D. Pižemom sa prebojovali na majstrovstvá SR už tretíkrát za sebou. Ich bilancia je 1. miesto z r.2010 a 2. miesta z rokov 2011 a 2012.

Zostava nášho tímu: P. Macejko, J. Dovčík, D. Pižem, R. Kamenický, E. Korfanta, D. Novák, J. Štifel, S. Verbovský, D. Stančák ,V. Škabla M. Barč a zod. vyučujúci: Mgr. Ľ Vojčík.

Dátum pridania24.04.2012 10:56