Bystrá hlava , rýchle prsty - to je Európsky kvíz o peniazoch

Bystrá hlava , rýchle prsty - to je Európsky kvíz o peniazoch

Európsky kvíz o peniazoch je zameraný na zlepšenie finančnej gramotnosti 13 až 15-ročných žiakov a študentov hravou a zábavnou formou. Hrá sa na platforme Kahoot! Kvíz je súčasťou Európskeho týždňa financií (22. – 26. marec 2021), každoročnej iniciatívy, ktorú organizujú národné bankové asociácie koordinované Európskou bankovou federáciou (EBF) na podporu finančného vzdelávania v celej Európe. Slovenské národné kolo organizuje Slovenská banková asociácia v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska.

A naša Kvinta A sa tohto kvízu zúčastnila 25. marca v čase od 11.00 do 11.45 hod. sme si v rámci národného kola vyskúšali svoje vedomosti z oblasti z financií či digitálnej bezpečnosti.

A ako to prebiehalo? Národné finále Európskeho kvízu o peniazoch vysielala naživo platforma Kahoot! (so sídlom v Nórsku) v čase konania národných finálových kôl. To znamená, že otázky sa zobrazovali v živom vysielaní cez YouTube. Na zadávanie odpovedí bol vyvolený Cyril Vojtila (Cyril, ďakujeme ;) ) ktorý pomocou druhého zariadenia v aplikácii Kahoot! zadával správne odpovede na otázky. Dôležitá bola teda rýchlosť zadania správnej odpovede a Cyril sa v konkurencii takmer 1000-ky súťažiacich z viac ako 30 krajín s tým popasoval naozaj statočne.

Bolo to pre nás napínavé a zábavné zároveň… a aj takto aktívne a interaktívne sme mohli stráviť hodinu Finančnej gramotnosti.

Mgr. Ivana ŠťastnáDátum pridania26.03.2021 03:34
AutorMonika
KategórieOznamy, PK SJL - DEJ - NOS - GEO, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco