1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27

Gymnastky z Javorky úspešné!

06Máj

gymnastky-z-javorky-uspesne

Na okresnom kole v gymnastike v kategórii C naše dievčatá v zložení A. Makarová, K. Puškášová, V. Turčanová, V. Vikartovská(Kvarta B), E. Školníčková (Tercia A) a V. Liptáková (Príma A) nenašli premožiteľky a suverénne zvíťazili ako družstvo. Náskok pred druhým v poradí bol priepastný.

Prejsť na celý článok

Riešiť chemickú olympiádu sa oplatí!

02Máj

riesit-chemicku-olympiadu-sa-oplati

10. apríla 2014 sa naši študenti zúčastnili krajského kola chemickej olympiády kategórie B. Súťaž sa konala v Košiciach v priestoroch laboratórií UPJŠ. Aj tento rok pozostávala z teoretickej aj praktickej časti. Teoretické úlohy sa týkali všeobecnej, anorganickej a organickej chémie a praktická časť bola zameraná na stanovenie čistoty kyseliny vínnej potravinárskej. Neľahké úlohy úspešne zvládli Branislav Korfanta zo sexty A –7. miesto a Matej Jakubek zo sexty B.- 8.miesto. Obaja obdržali listy od dekana Prírodovedeckej fakulty doc. RNDr. Gabriela Semanišina PhD.,

Mladý Európan 2014

01Máj

mlady-europan-2014

S veľkou odvahou a obrovským množstvom vedomostí o Európskej únii sa rozhodli traja naši študenti zmerať si sily so stredoškolákmi z Rožňavy, Gelnice, Krompách a Spišskej Novej Vsi. Ján Gabonay (Sp.B), Alexander Valach (3.A) a Martin Makara (Sp.B) však porotu presvedčili, že práve oni vedia toho o 28 krajinách Európskej únie najviac.

Poznáme výsledky matematickej olympiády PANGEA

29Apríl

pozname-vysledky-matematickej-olympiady-pangea

Zabojovali ste v Pangei – celoeurópskej matematickej olympiáde pre žiakov základných a stredných škôl. Pangea je známa okrem Slovenska aj v ďalších 11 európskych krajinách: Nemecko, Dánsko, Taliansko, Rakúsko, Švajčiarsko, Slovinsko, Česká republika, Poľsko, Maďarsko, Portugálsko a Španielsko. Naši študenti Sebastián Petruška (tercia B)a Ján Gerčák (kvarta B) opäť preukázali výborné logické myslenie a schopnosti spájať vedomosti z rôznych oblastí matematiky.

Vo floorbale sme proste dobrí!

23Apríl

vo-floorbale-sme-proste-dobri

O tom, že športové aktivity sú našim študentom veľmi blízke, sme sa mohli presvedčiť opäť, pretože odbor školstva Úradu Košického samosprávneho kraja spolu s Centrom voľného času udelili diplom nášmu Gymnáziu za 1. miesto v regionálnom finále V. ročníka dlhodobých športových súťaží, konkrétne vo floorbale chlapcov. Tešíme sa z úspechu a chalanom ďakujeme za kvalitnú reprezentáciu školy. Srdečne blahoželáme! :)

4. miesto v celoslovenskom kole biologickej olympiády

15Apríl

4-miesto-v-celoslovenskom-kole-biologickej-olympiady

Po tom, čo v krajskom kole biologickej olympiády obsadila Zuzana Kozáková(1. B) krásne 2. miesto, vydala sa reprezentovať mesto Spišská Nová Ves na celoslovenské kolo tejto náročnej postupovej súťaže. S posterom s názvom Výskyt peľových alergénov v ovzduší obce Markušovce, na ktorom spolupracovala s RNDr. Pavlom Chromým z Múzea Spiša, obsadila 4. miesto, pričom od víťaza ju delili iba 4 body. Za svoju výnimočnú prácu získala Cenu dekana Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, doc. RNDr. Milana Triznu, PhD., vďaka ktorej, je už teraz, ako študentka 1. ročníka gymnázia prijatá na univerzitu. Zuzanke blahoželáme a želáme veľa úspechov.

Mladí záchranári CO 2014 z Javorky opäť úspešní

15Apríl

mladi-zachranari-co-2014-z-javorky-opat-uspesni

Javorka získala ďalší úspech. Na regionálnom kole súťaže Mladí záchranári civilnej ochrany sa naša škola umiestnila na 2. mieste s rovnakým počtom bodov ako 1. miesto. O krásny úspech sa zaslúžili Peťka Ďurišková, Vlaďka Vikartovská, Janko Gerčák a Boris Koršala, všetci z KVARTY B.

Naši mladí chemici prvýkrát v okresnom kole

08Apríl

nasi-mladi-chemici-prvykrat-v-okresnom-kole

V ére nášho gymnázia študenti kvárt boli prvýkrát zaradení v chemickej olympiáde kat. D do okresného kola, pretože v predchádzajúcich rokoch postupovali zo školského kola priamo na krajské kolo. Tak sa 27. marca 2014 zúčastnili naši študenti okresného kola chemickej olympiády kategórie D v počte 5.

Víťazstvo v krajskom kole matematickej olympiády

03Apríl

vitazstvo-v-krajskom-kole-matematickej-olympiady

V priestoroch Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sa 19. marca 2014 konalo krajské kolo Matematickej olympiády v kategórii Z9. Náš študent Ján Gerčák (kvarta B) nielenže úspešne vyriešili zadané úlohy, on ich dokonca vyriešil stopercentne a z celkového počtu 58 súťažiacich obsadili spolu s dvoma žiakmi z Košíc a jedným z Gelnice vynikajúce 1. miesto. Svojim víťazstvom sa tak stal v svojej kategórii nie len najlepším matematikom Spišskej Novej Vsi no dokonca jedným zo štyroch najlepších Košického kraja. Jankovi srdečne blahoželáme ;)

MARTIN JE MEDZI „TOP 20“ V SR!

23Marec

martin-je-medzi-top-20-v-sr

Esejistickú súťaž vo filozofii pre stredné školy SOFIA 2014 vyhlasuje Kolégium Antona Neuwirtha. Pre tento rok bola vyhlásená téma: „Je klamať vždy zlé?“ Spomedzi 134 filozofických esejí bolo vybraných 20 najlepších – bez určenia poradia. Medzi nimi bol aj náš Martin Makara zo Sp.B.